افزایش 30 درصدی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در جیرفت

توضیحات تکمیلی

افزایش 30 درصدی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در جیرفت

جیرفت - فرماندار جیرفت گفت: ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد نسبت به دور نهم 30 درصد افزایش یافت.

 

احمد امینی روش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 10 نفر در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد 
ثبت نام کردند.
وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان جیرفت و عنبرآباد 10 داوطلب نامزدی ثبت نام اولیه را انجام دادند که از این تعداد ثبت نام 9 نفر قطعی شد و یک نفر هم به دلیل ناقص بودن مدارک موفق به ثبت نام نهایی نشد.
فرماندار جیرفت گفت: در دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی شش داوطلب از این حوزه انتخابیه ثبت نام کرده بودند.
وی تصریح کرد: از داوطلبان ثبت نام کرده در این دوره سه نفر سابقه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را در ادوار گذشته دارند.
امینی روش گفت: یک نفر از داوطلبان سابقه سه دور نمایندگی و دو نفر دیگر هم سابقه یک دور نمایندگی در مجلس شورای اسلامی را دارند.
وی بیان کرد: یکی دیگر از داوطلبان برای شرکت در انتخابات از سمت خود استعفا کرده بود اما به دلیل اینکه تاییدیه نهایی استعفای ارایه نشد ثبت نام وی ناقص ماند.
فرماندار جیرفت گفت: بین داوطلبان ثبت نام شده یک نفر خانم و سن چهار نفر از داوطلبان 50 سال است و مابقی بین 40 تا 50 سال سن دارند.
وی افزود: یک نفر از داوطلبان ثبت نام شده، دارای تحصیلات حوزوی است، سه نفر دکترا و مابقی هم کارشناسی ارشد دارند.
امینی روش خاطرنشان کرد: در نشستی که با حضور اعضای هیات اجرایی و نظارت شهرستان برگزار شد، شعب اخذ رای در بخش های این شهرستان مشخص شدند که در بخش مرکزی126، اسماعیلی 34، ساردوئیه 24 و بخش جبالبارز 21 شعبه دیده شده است.
وی گفت: سه هزار و 60 نفر در برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان مشارکت دارند.
فرماندار جیرفت افزود: این نیروها در قالب هیات های اجرایی، پشتیبانی و ستادی در انتخابات مشارکت دارند.
وی گفت: اعضای هیات اجرایی انتخابات در جیرفت 11 نفر متشکل از فرماندار، هشت نفر معتمد، رییس اداره ثبت احوال و نماینده شورای شهرستان جیرفت هستند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان در سراسر کشور هفتم اسفند برگزار می شود و مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد یک نماینده را انتخاب می کنند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

دسته بندی خبر

  • اجتماعی
  • سیاسی

پل های ارتباطی با ما

  • خیابان کاشانی
    کرمان ، ایران
  • تلفن : +98 123 456 7890
  • پست الکترونیک : support@drupalexp.com

پیام روز

آخرین نظرسنجی ها نشان دهنده آن است که خدا بر هر کار قادر است.
دلها در دست اوست و اوست که بر همه چیز احاطه دارد.
وظیفه ما معرفی و رأی به اصلح است.
«تردید» نکنیم...

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اطلاعیه ها از طریق پست الکترونیکی با ما در ارتباط باشید